Sommelier van 2025: Sem Beks - Perswijn
NieuwsWijnhelden

Sommelier van 2025: Sem Beks

De wijnkaarten waarvan je hart een sprongetje maakt, de wijngebieden waarin je wilt verdwalen en al die wijnmensen die de wijnwereld extra mooi maken: hier zijn onze wijnhelden van 2025.

Limburger Sem Beks werkt al jaren bij De Librije, waar hij ooit als stagiair begon. Na een paar jaar vreemdgaan in Rotterdam keerde hij terug naar Zwolle, waar hij in 2021 Sabas Joosten opvolgde als hoofd-sommelier. Hij is een horecadier uit een horecafamilie en wordt door intimi omschreven als getalenteerd, leergierig en gedreven: iemand die zichzelf continu wil verbeteren. Zo bestudeerde hij jarenlang elke week één druivenras tot in detail, door te lezen en te proeven. Daarnaast heeft hij het diploma WSET4 op zak en is hij SVH Wijnmeester. Bovenal is Sem een fijne vakman, die niets liever doet dan een goede service draaien. Ook in dit verdrietige jaar voor De Librije stond hij er. Klasse.

(foto: Milton Verseput)

Het hele artikel met al onze Wijnhelden van 2025 staat in PERSWIJN nummer 8. Abonnementen en losse nummers kunt u hier bestellen: https://perswijn.nl/abonnement/

Nieuwsbrief

Schrijf u in voor onze nieuwsbrieven en ontvang uitnodigingen voor wijnproeverijen, wijntips, het laatste wijnnieuws en onze flesaanvraag.

Bij inschrijving ontvangt u gratis het e-book van Lars Daniëls MV over terroir. Meer dan 20.000 wijnliefhebbers en 900 importeurs ontvangen onze nieuwsbrief.

Zijn uw gegevens veranderd? Schrijf u met uw oude e-mailadres opnieuw in en u krijgt de mogelijkheid om uw gegevens aan te passen.

Reageer op dit item