Vaut le voyage: Le Chameau Ivre - Perswijn
Achtergrond & Interviews

Vaut le voyage: Le Chameau Ivre

Waar in Frankrijk zoek je opwindende wijnbars? In Parijs natuurlijk. En misschien ook in Lyon. Maar verder, in de provincie? Dan wordt het tamelijk lastig. Er zijn echter uitzonderingen. In Béziers bijvoorbeeld.

Tekst en fotografie: René van Heusden

We kennen Béziers als een van de wijncentra, zo niet hét wijncentrum, van de Languedoc. Ooit genoot het de twijfelachtige reputatie hoofdstad van de pinard te zijn en in 1907 vormde de stad het turbulente toneel van een groot oproer van wanhopige wijnboeren dat Frankrijk op zijn grondvesten deed schudden.

Nieuwsbrief

Schrijf u in voor onze nieuwsbrieven en ontvang uitnodigingen voor wijnproeverijen, wijntips, het laatste wijnnieuws en onze flesaanvraag.

Bij inschrijving ontvangt u gratis het e-book van Lars Daniëls MV over terroir. Meer dan 20.000 wijnliefhebbers en 900 importeurs ontvangen onze nieuwsbrief.

Zijn uw gegevens veranderd? Schrijf u met uw oude e-mailadres opnieuw in en u krijgt de mogelijkheid om uw gegevens aan te passen.

Reageer op dit item

nl Nederlands